Dardziński: Czekamy na wyzwania od przedsiębiorców

W ciągu piętnastu dni od zgłoszenia przedsiębiorca dostaje od nas rozwiązanie problemu – mówi Piotr Dardziński, prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz, w rozmowie z Marcinem Piaseckim.  

– Główną ideą połączenia ponad 32 instytutów badawczych, w których pracuje ponad 4,5 tysiąca naukowców, było sprawne i szybkie odpowiadanie na potrzeby przedsiębiorców. Jesteśmy tą częścią nauki w Polsce, która ma bardzo intensywnie i bezpośrednio pracować dla przedsiębiorców. Przed powstaniem Sieci Łukasiewicza, jeśli przedsiębiorca chciał nawiązać współpracę z jakimś instytutem, teoretycznie musiałby obdzwonić te 32 placówki i w każdej z nich zapytać, czy zrealizują dla niego usługę badawczo-rozwojową. Po powstaniu Łukasiewicza i wprowadzeniu bardzo innowacyjnego procesu, nie musi tego robić, wystarczy że zaloguje się na naszą stronę internetową i rzuci nam wyzwanie – mówi gość podcastu.  

Jedną z pierwszych propozycji Sieci Badawczej Łukasiewicz jest projekt inteligentnego opakowania dla branży e-commerce, potrzebnego zwłaszcza teraz, gdy sprzedaż wysyłkowa rośnie. Założeniem było stworzenie opakowania wielokrotnego użytku, zrobionego z trwałych materiałów, dodatkowo osensorowanego, tak aby było wiadomo, gdzie ono się znajduje, do kogo jest zaadresowane oraz by można je było wygodnie zwrócić.

Marcin Piasecki i Piotr Dardziński
Avatar
Prowadzący