Starość i sport w obliczu wirusa

Czy pandemia koronawirusa wyostrzy podział na młodych i starych? Jak w epidemicznym kryzysie odnajdują się ci najmocniej narażeni na śmiertelnego wirusa? I kiedy do naszych domów wrócą sportowe transmisje? Bo o stadionach pełnych fanów czy wyścigach kolarskich po zapełnionych kibicami ulicach na razie trudno marzyć. O tym Michał Płociński i Hubert Salik rozmawiają w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

Jak społeczeństwa w dobie koronawirusa odbierają ludzi starszych? Czy ci mają prawo czuć się traktowani jako społeczny balast? Bo choć w jednych krajach do ich dramatu podchodzi się z większą wrażliwością, to w innych traktuje się go jako konieczny koszt, który trzeba ponieść po to, by system mógł normalnie funkcjonować.

Młodym też trudno odnaleźć się w świecie, który stał się daleki od tego jedynego, który znali dotychczas. Kogo więc mocniej dotkną pandemia i kryzys – młodych czy starych? Kto jest lepiej przygotowany na zmiany?

A na deser sport. Mimo przeciwności losu Francuzi ani myślą odwoływać Wielką Pętlę. Tour de France to dla nich coś więcej niż wyścig kolarski. Czy jest możliwe, by zmagania zawodowców powróciły w najbliższym czasie? A może kryzys oznacza koniec sportu, jaki znamy?

O tym wszystkim w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

Prowadzący
Prowadzący

Szef działu opinii „Rzeczpospolitej”, redaktor prowadzący codziennego wydania i redaktor weekendowego magazynu „Plus Minus”. Absolwent politologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 2011 r. w „Rzeczpospolitej”. Od 2007 r. pisze o polityce, sprawach społecznych i przemianach cywilizacyjnych. Bardzo uważnie śledzi debatę publiczną. Prowadzi w Radiu Kampus audycję muzyczną „Rap Sesja” (od 2009 r.) oraz poranne pasmo „Kapitan Poranek”. Miał autorski cykl rozmów „My, Polacy” w Programie 3 Polskiego Radia oraz współprowadził audycję „O wszystkim z kulturą” w Programie 2 Polskiego Radia. Prowadzący podcastów „Rzeczpospolitej”, w tym „Rzecz w tym”.