Antynatalizm. Pożegnalny taniec cywilizacji?

Antynatalizm z radykalnej niszy stał się wiodącym nurtem wśród współczesnej młodzieży. Niechęć do posiadania dzieci deklaruje już prawie jedna trzecia badanych młodych osób. To stawia pod znakiem zapytania wizję przyszłości, nie tylko nauki społeczne ale i ekonomię i gospodarkę opartą na stałym przyroście konsumpcji. O tym, jakie są źródła tego zjawiska, czy ta postawa ma też swoją drugą, ciemną stronę oraz jakie odpowiedzi na współczesne problemy cywilizacyjne może dać chrześcijaństwo, rozmawiają Michał Płociński i Hubert Salik, redaktorzy „Plusa Minusa”.

Ilustracja: Konrad Siuda

Michał Płociński
Prowadzący

Redaktor „Plusa Minusa”, dziennikarz społeczno-polityczny i kulturalny. Radiowiec, hip-hopowiec i zapalony kibic sportowy. Pisze o zmianach cywilizacyjnych. Od studiów filozoficznych i politologicznych śledzi świat idei. Robi wywiady, recenzuje kulturę popularną i prowadzi audycję muzyczną „Rap Sesja” w warszawskim Radiu Kampus.

Hubert Salik
Prowadzący

Redaktor prowadzący „Plusa Minusa”, zapalony kibic koszykówki. Dziennikarz społeczno-ekonomiczny. Uważa, że motorem zmian społecznych są motywacje ekonomiczne, a cywilizację pcha do przodu to samo, co ją równocześnie degeneruje - niepohamowane ego jednostek.