#1500PlusMinus – o kulisach magazynu mówią Chrabota, Szułdrzyński, Terlikowski, Zaremba

To wyjątkowe wydanie „Plus Minus” – magazyn ukaże się po raz 1500. Na początku liczył zaledwie cztery strony i miał być „czymś, co będzie żyło dłużej niż gazeta”. Od pierwszego wydania 23 stycznia 1993 r. tygodnik był miejscem, w którym o Polsce dyskutowali najwięksi: Herbert, Mrożek, Herling-Grudziński. Z okazji jubileuszowego numeru wiele z najważniejszych tekstów przypomnimy. A o historii magazynu, najważniejszych tematach, które ukazywały się na jego łamach, o debacie publicznej w Polsce, o tym jak zmieniła się praca dziennikarza i jak przez ostatnich 30 lat świętowaliśmy Boże Narodzenie rozmawiamy w nowym odcinku podcastu „Plus Minus”.

Rozmówcami Michała Płocińskiego są Bogusław Chrabota, naczelny „Rzeczpospolitej”; Eliza Olczyk, autorka cyklu „Za kulisami III RP”; Tomasz Sobiecki, sekretarz „Rzeczpospolitej”; Michał Szułdrzyński, szef „Plusa Minusa”; Cezary Szymanek, redaktor naczelny serwisu rp.pl; oraz publicyści „Plusa Minusa”: Tomasz Terlikowski i Piotr Zaremba.

Pierwsze wydanie magazynu „Plus Minus”, 23 stycznia 1993 r.

Ilustracja: Mirosław Owczarek

Prowadzący

Redaktor „Plusa Minusa”, dziennikarz społeczno-polityczny i kulturalny. Radiowiec, hip-hopowiec i zapalony kibic sportowy. Pisze o zmianach cywilizacyjnych. Od studiów filozoficznych i politologicznych śledzi świat idei. Robi wywiady, recenzuje kulturę popularną i prowadzi audycję muzyczną „Rap Sesja” w warszawskim Radiu Kampus.