Foodies – fenomen ludzi, którzy kochają jeść

Uwielbiają gotować, poznawać nowe smaki i odkrywać trendy kulinarne. Niektórzy mówią, że foodies żyją, żeby jeść, a nie jedzą, żeby żyć. Kim są polscy smakosze? Jak pandemia zmieniła nasze podejście do jedzenia? Dlaczego jego wymiar społeczny jest tak ważny? O tym w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus” rozmawiają Michał Płociński i Michał Szułdrzyński, redaktorzy magazynu „Plus Minus”.

– Pandemia zabrała nam możliwość wychodzenia do restauracji. Nie chodzi tylko, żeby gdzieś wyskoczyć, na lampkę wina czy na piwo ze znajomymi, ale i o społeczną funkcję knajpek. Jedzenie na wynos to nie to samo. Druga rzecz, na którą zwracają eksperci, to kwestia tego, że gdy spędzaliśmy dużo czasu w domu, zaczęliśmy gotować wspólnie z rodziną – mówi Michał Szułdrzyński. – Po pandemii nagle okazało się, że jedzenie stało się bardzo ważne dla nas albo dopiero teraz tak wyraźnie to zobaczyliśmy – dodaje Michał Płociński. O świecie polskich foodies w najnowszym numerze pisze dr Michał Dobrołowicz.

Ilustracja: Konrad Siuda

Michał Płociński
Prowadzący

Redaktor „Plusa Minusa”, dziennikarz społeczno-polityczny i kulturalny. Radiowiec, hip-hopowiec i zapalony kibic sportowy. Pisze o zmianach cywilizacyjnych. Od studiów filozoficznych i politologicznych śledzi świat idei. Robi wywiady, recenzuje kulturę popularną i prowadzi audycję muzyczną „Rap Sesja” w warszawskim Radiu Kampus.