Jarosław Gowin: Bierzemy pełną odpowiedzialność za najbliższe 3 lata

„Musimy podjąć próbę zasypania podziałów w kraju. Testem – w pierwszej kolejności dla rządzących, ale także dla opozycji – będzie wypracowanie minimum polskiej racji stanu” – mówi Jarosław Gowin, lider Porozumienia i były wicepremier.

W rozmowie z Bogusławem Chrabotą przekonuje, że Zjednoczona Prawica potrzebuje nowego otwarcia na te grupy społeczne, które w wyborach opowiedziały się za opozycją.

„Wygraliśmy, ale niewielką różnicą głosów. Dlatego będę namawiał Jarosława Kaczyńskiego do postawienia na następujące priorytety: po pierwsze gospodarka, po drugie nowy zielony ład, po trzecie mocny polski głos w debatach o przyszłości UE” – mówi Jarosław Gowin.

Odpowiada także na pytania o relacje Polski z Niemcami po kampanii wyborczej, o stosunek rządu do samorządów, o plany dotyczące „repolonizacji” mediów i sądownictwa.

Zdjęcie: Fotorzepa/Dariusz Golik

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” na iTunesSpotifyaCastGoogle PodcastsStitcher.

Bogusław Chrabota
Prowadzący

Dziennikarz i pisarz. Od lat zafascynowany światem, zwłaszcza regionem Morza Śródziemnego, Afryką i Azją Wschodnią. Absolwent i doktorant prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wielokrotny stypendysta w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Dziennikarz i członek kierownictwa TAI w latach 1992 – 93. Współtwórca i dyrektor programowy Polsatu. Redaktor naczelny Rzeczpospolitej i autor kilku książek.