Epidemia przemocy

Dlaczego pandemia koronawirusa przerodziła się nagle w wielką epidemię przemocy? Skąd bierze się ta agresja, problemy w kontaktach międzyludzkich, nagły wzmożenie przemocy domowej? O tym rozmawiają Hubert Salik i Michał Płociński w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

Wzrost liczby zgłaszanych przypadków przemocy domowej to problem, który dotyczy nie tylko Polski. W Stanach Zjednoczonych agresja wylewa się wręcz na ulicę, o czym w magazynie „Plus Minus”, weekendowym wydaniu „Rzeczpospolitej”, z USA donosi Aleksandra Słabisz.

Dlaczego nie potrafimy sobie radzić z bliskością? O tym opowiada Paula Włodarczyk, psycholog, konsultantka Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. W tekście Anety Wawrzyńczak możemy zaś przeczytać, że mamy dziś do czynienia z dwoma równoległymi zjawiskami: z przemocą, która już wcześniej była obecna w domach, i nową, która pojawiła się wraz z kwarantanną. Kto jest najbardziej na nią narażony? Jak radzić sobie mogą z nią kobiety, dzieci i seniorzy?

O tym wszystkim dyskutują redaktorzy „Plusa Minusa”

Prowadzący

Szef działu opinii „Rzeczpospolitej”, redaktor prowadzący codziennego wydania i redaktor weekendowego magazynu „Plus Minus”. Absolwent politologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 2011 r. w „Rzeczpospolitej”. Od 2007 r. pisze o polityce, sprawach społecznych i przemianach cywilizacyjnych. Bardzo uważnie śledzi debatę publiczną. Prowadzi w Radiu Kampus audycję muzyczną „Rap Sesja” (od 2009 r.) oraz poranne pasmo „Kapitan Poranek”. Miał autorski cykl rozmów „My, Polacy” w Programie 3 Polskiego Radia oraz współprowadził audycję „O wszystkim z kulturą” w Programie 2 Polskiego Radia. Prowadzący podcastów „Rzeczpospolitej”, w tym „Rzecz w tym”.

Prowadzący