Chcemy realizować ambitne plany, gdy w dwudziestoleciu międzywojennym powstawał port Gdynia, też wiele osób szyderczo spoglądało na ten projekt. Gdynia ma strategiczne znaczenie do dzisiaj - mówił gość Michała Kolanki o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego.
- CPK będzie wybudowany za kilka lat. To nie jest tylko projekt tylko lotniczy - a nawet przede wszystkim to nie jest projekt lotniczy - mówił Müller.
- To jest projekt wielopoziomowej komunikacji kolejowej, połączonej z nią komunikacji drogowej. Oczywiście z CPK w postaci lotniska, ale wszystkie szprychy komunikacyjne kolejowe odgrywają tu kluczową rolę - mówił o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego rzecznik rządu.
- Chcemy realizować ambitne plany - dodał.
Rzecznik był też pytany o to kiedy rząd przedstawi decyzje ws. dalszego obowiązywania obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią w Polsce.
- Ta decyzja ma być komunikowana jutro po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego - poinformował.
- Nie ma jednomyślności w tym zakresie - i w samej Radzie Medycznej, i wśród członków samego zespołu - tak rzecznik odpowiedział na pytanie o to, czy rząd podejmie decyzję o otwarciu po 14 lutego hoteli.
- Jesteśmy przygotowani na to, że do trzeciej fali może dojść. Dlatego decyzja by cały czas mieć w zapasie szpitale tymczasowe, rezerwowe - mówił również rzecznik.
- Sytuacja w tej chwili jest taka, że kierunek zmian (dotyczących obostrzeń) nie jest tak oczywisty jak jeszcze kilka dni temu. Zaostrzanie jest wykluczone - zaznaczył. - Czekamy na dane z dzisiaj - dodał wskazując, iż 3 lutego zaobserwowano "wyhamowanie trendu" spadku liczby zakażeń w Polsce.